Tetőszigetelés javítás

preview
preview

A tetőszigetelés javítás meglehetősen nagy szakértelmet igénylő, nagy felelősséggel járó folyamat, melyet érdemes jól átgondolni, kire bízunk. Már a hiba feltárásánál bonyodalmak merülhetnek fel, hiszen a leggyakrabban ázással felismert PVC tetőszigetelés hibáknál ritka, hogy épp a beázás fölött keletkezett sérülés. Fokozottan így van ez a több alkalommal javított, újraszigetelt tetőknél, hiszen míg a víz akár több résen beszivárogva is utat talál magának, addig lehet, hogy egy helyre folyik össze, így bár egy helyen okozott beázást, több sérülést kell orvosolni. Szerencsére a mai modern technológiáknak köszönhetően a tetőszigetelés javítás nem csak egy gyors folyamat, de eredményes is.

A tetőszigetelés javítás folyamata

  • Szakember által történő tüzetes állapotfelmérés, hibafeltárás.
  • Hibajavítási módszerek ismertetése, azok következményeinek vázolása.
  • A javítási metódus kiválasztása.
  • Tetőszigetelés javítás kivitelezése.
  • Újabb 10-15 év beázás nélkül, amennyiben rendesen karban van tartva a PVC tetőszigetelés.

Mi okozhatja a lapostetőszigetelés sérüléseit?

Karbantartás hiánya A karbantartást már csak azért sem érdemes elhanyagolni, mert a lapostetőn könnyen összegyűlhetnek a leeső falevelek, madártetemek, de a tetőre feldobott tárgyak, és a szél hordozta hordalék is felhalmozódhat. Ez önmagában még nem jelent problémát, azonban elég gyakran megesik, hogy eltömíti a tetőösszefolyót. Innen viszont már egyenes út vezet a beázáshoz, hiszen a nem elvezetett csapadék a legapróbb repedéseken keresztül is utat talál magának a födém rétegeibe, de ha a szigetelés még nem is sérült, elég egy fagy, hogy kárt tegyen benne.

Szakértelem hiánya A tetőszigetelés átvizsgálás rámutathat olyan építéskor elkövetett hibákra is, melyek vagy a rossz minőségű alapanyag használatára, vagy a szakmai tudás, tapasztalat hiányára vezethetők vissza. Egyes esetekben elengedő lehet ilyenkor a tetőszigetelés javítás, de megeshet az is, hogy a teljes PVC tetőszigetelés cserére szorul.

 

Anyag elöregedése Akármennyire is jó minőségű anyaggal dolgoztak a lapostetőszigetelés kivitelezése során, nincs olyan időtálló anyag, mely örökké bírná az idő viszontagságait. A folyamatosan esőnek, szélnek és napsugaraknak kitett felület idővel veszít minőségéből, apró repedések jelenhetnek meg, melyeket szabadszemmel nem is feltétlenül veszünk észre, mégis képesek átengedni a vizet.

Szakértelem hiánya A tetőszigetelés átvizsgálás rámutathat olyan építéskor elkövetett hibákra is, melyek vagy a rossz minőségű alapanyag használatára, vagy a szakmai tudás, tapasztalat hiányára vezethetők vissza. Egyes esetekben elengedő lehet ilyenkor a tetőszigetelés javítás, de megeshet az is, hogy a teljes PVC tetőszigetelés cserére szorul.

Tetőmunkálatok Bármikor megeshet, hogy akár átalakítás miatt, akár karbantartási munkálatok miatt a tetőn kell dolgozni valakinek. Ilyenkor előfordul, hogy ha nem elég körültekintő az ember, sérülést okozhat a lapostetőszigetelésben. Érdemes felmérni a tetőn végzett munkálatok után, érte-e kár a szigetelést, hogy ne a következő esőzés során derüljön ki, mikor már a beázást is orvosolni kell.

Milyen karbantartási munkálatokat kell elvégezni?

  • A lapostető teljes felületét meg kell tisztítani a felhalmozódott szeméttől.
  • Fel kell mérni a tetőszigetelés állapotát, az anyag minőségét, öregedésének előrehaladottságát.
  • Közelebbről is szemügyre kell venni azokat a sérüléseket, melyeket a tetőn végzett munka, vagy a feldobott tárgyak okoztak.
  • Meg kell vizsgálni, hogy akadálymentes-e a csapadékvíz lefolyása a teljes elvezetőrendszeren.

Műszeres vizsgálat

Az elektromos vizsgálókészüléknek köszönhetően már nem szükséges a vízszigeteléssel ellátott lapostető elárasztása, valamint az esetleges szivárgási pontok hosszadalmas keresgélése varratvizsgáló tűvel. Gyakorlott kollégáink segítségével a tetőszigetelés vizsgálatát követően minden szivárgási pont feltárunk.

Milyen szigeteléseket vizsgálhatunk elektro-impulzus műszerrel?

  • 64μ - 25,6mm anyagvastagságig, így a PVC, bitumenes, TPO és FPO lemezek is vizsgálhatók
  • száraz és nedves felületek is vizsgálhatóak
  • ellenőrizhető minden elektromosan nem vezető felület, így szinte minden szigetelés

Mikor ajánlott szigetelés vizsgálata?

  • Régi, már elavult szigetelésű lapostetetők átvizsgálása, a sérülések feltárása, így nem szükséges a nagy költségekkel járó, teljes szigetelés cseréje.
  • Új kivitelezésű tetőket érdemes átvizsgálni, mivel az átadott tetőn több szigetelési probléma bújik meg, egyik ezek közül a kapilláris. Ez a szivárgási pont hosszú ideig, akár évekig rejtve marad, mivel nem jelentkezik ázásként, csak a rétegrendet tölti vízzel folyamatosan és a kevés víz egyszerűen megbújik a rétegrendek között. Minden téli időszakban amikor fagypont alá esik a hőmérséklet ezt az apró kapillárist a megfagyott víz jobban kinyitja, mindig egy picit szétfeszíti a jég. Idővel annyira kinyílik, hogy ázásként fogjuk észlelni, de ekkor már a rétegrendek is sérülnek. Hatalmas kár keletkezik, mivel az ázáson kívül a polisztirol, vagy a kőzetgyapot hőszigetelés ezáltal tönkremegy, mivel megszívja magát vízzel. Ausztriában, Németországban és Svájcban, egy új lapostetőszigetelés átadásának már nem az árasztási eljárás a feltétele, hanem modern műszaki megoldásokkal ellenőriztetik.
  • Rendszeres vizsgálatot a nagyobb, ipari méretű épületek, társasházak lapostető szigetelésére ajánljuk.

Az elektro-impulzusos vizsgálógép működési elve

A szigetelés vizsgálókészülék alapvetően úgy működik, hogy nedvességet keresünk egy száraz, zárt, szigetelési tulajdonságokkal rendelkező felületen.

A vizsgálógép egységünknek kettő végpontja van. Egy szonda, amivel átfésülhetjük a tetőt és egy földelési kábel, amit a szigetelés alatti rétegben fixálunk. A kettő között található a mérőműszer, ami méri a különböző elektromos feszültség különbségeket és jelez, amennyiben a feszültség megnő.

Általában a lapostetők legfelsőbb rétege a vízszigetelés. Amennyiben ez a vízzáró felület sérül, alatta befolyik a csapadék, aminek nagy része viszonylag rövid idő alatt, gravitáció hatására a födémen keresztül lefelé távozik, de egy része a vízszigetelt felület alatt marad és nagyon lassan párolog. Ennek a csapadéknak a kipárolgását találjuk meg a készülékünkkel a következőképpen.

A szonda, vagy vizsgálókefe, a szigetelt felületen közlekedik, amin állandó a feszültség, a mérőeszközünk pedig szintén feszültség alatt van.

Az épület földelési pontjára csatlakoztatva a mérőkészülékünk és a szonda az épület szerves részét képezi, amit elválaszt a vízszigetelés. Amikor elkezdjük átfésülni a felületet és a szonda vezetőképes felülethez ér, azonnal jelzi azt, mivel a szonda és a földelési pont között elektromos kapcsolat alakul ki.

Ilyen felület lehet például egy hegesztési hiba, vagy egyéb sérülés, amin keresztül a csapadékvíz a födémbe juthat.

Az elektro-impulzusos vizsgálóműszerek típusai

  Nedves felületet vizsgáló készülék  

Az érintett tetőterület köré gyűrűvonalat helyeznek el. Az érintett területeket szenzorral szkenneljük. Ha szivárgás (nedvességpont) van, az érzékelő elhajlik. A mérés során az érintett tetőfelületnek nedvesnek kell lennie.

A zöldtetőket és egyéb tetőszerkezeteket nem kell bontani, és mérni is lehet.

Az elektromos impulzusos módszer (nedves) roncsolásmentes, nem kell lyukat fúrni a tetőfelületbe.

  Száraz felületet vizsgáló készülék  

Az elektromos impulzusos módszerrel (száraz) a meglévő házföldelésre egy földelő vezetéket csatlakoztatunk, és a lapostető szivárgása lokalizálható.

A gyűrűs vezeték nehézkes felszerelése már nem szükséges. Ezzel a módszerrel a tető szivárgásának pontos mérése végezhető el.

A legkisebb tetőszivárgás észlelése érdekében az érintett tetőterületnek száraznak kell lennie. Az elektromos impulzusos módszer (száraz) előnyt jelent, ha nagy tetőfelületeket kell mérni, mivel nem kell további villámvédelmi rendszereket szétszerelni.

Az elektro-impulzusos vizsgálat előnyei

  • roncsolásmentes, nincs javítási és felújítási költség
  • zöldtetőkre is alkalmazható

Tetővizsgálat szolgáltatásunk leírása

  1. A lapostető vízszigetelésének ellenőrzése megfelelő mérési módszerrel
    A mérési módszer kiválasztása a tetőn tapasztalható körülményektől függ: itt a szigetelés anyaga, a szigetelés rögzítési módszere (mechanikusan rögzített, vagy terhelt tető) és az időjárás játszik nagy szerepet. Minden olyan mérési módszerrel dolgozunk, amely bevált a piacon, és ezért az Ön ingatlanához megfelelőt tudjuk használni. Annak érdekében, hogy teljes bizonyosságot tudjunk nyújtani a szivárgások megtalálásában, általában különböző mérési módszerek kombinációját alkalmazzuk.
  1. Tetővízszigetelés és rögzítések szemrevételezéses, szakszerű vizsgálata
    Tapasztalataink révén felismerjük azokat a problémás területeket, amelyek jelenleg beáznak, vagy a jövőben szivárgáshoz vezethetnek. Ezeket az kényes pontokat alaposan megvizsgáljuk.
  1. Megjelöljük meg a talált szivárgásokat és sérült területeket
    A sérült területeket jól láthatóan megjelöljük a tetőfelületen, hogy munkát végző kivitelező a lehető leggyorsabban újra lezárhassa azokat.
  1. A mérési eredmények dokumentálása
    A talált szivárgásokat, sérült területeket mérési jegyzőkönyvben, írásban és fényképekkel dokumentáljuk. Az állapotokról írásos jelentést kap tőlünk, amelyet hivatalos helyeken (pl. biztosító) igazolhat.
  1. A feltárt hibák javítása
    Igény szerint, a talált szivárgásokat technikusunk egyidejűleg rögzíti és lezárja. Ily módon korlátozható a további víz behatolása az épületbe a nagyobb kár elkerülése érdekében.
  1. Szükség esetén a teljes tető felújítását is vállaljuk.
    Lapostetőszigetelés vizsgálat elektro-impuzusos készülékkel

Az elektromos vizsgálókészüléknek köszönhetően már nem szükséges a bitumenes, PVC, TPO, vagy FPO vízszigeteléssel ellátott lapostető elárasztása, valamint az esetleges szivárgási pontok hosszadalmas keresgélése varratvizsgáló tűvel. Gyakorlott kollégáink segítségével a tetőszigetelés vizsgálatát követően minden szivárgási pont feltárunk.

Írjon nekünk!

Kérjük töltse ki az ürlapot és kollegénk felveszi Önnel a kapcsolatot.:

Kérjük, adja meg nevét!
Kérjük, adjon meg valós e-mail címet!
Kérjük, adja meg telefonszámát!
Invalid Input