A tetőszigetelés javítás meglehetősen nagy szakértelmet igénylő, nagy felelősséggel járó folyamat, melyet érdemes jól átgondolni, kire bízunk. Már a hiba feltárásánál bonyodalmak merülhetnek fel, hiszen a leggyakrabban ázással felismert PVC tetőszigetelés hibáknál ritka, hogy épp a beázás fölött keletkezett sérülés. Fokozottan így van ez a több alkalommal javított, újraszigetelt tetőknél, hiszen míg a víz akár több résen beszivárogva is utat talál magának, addig lehet, hogy egy helyre folyik össze, így bár egy helyen okozott beázást, több sérülést kell orvosolni. Szerencsére a mai modern technológiáknak köszönhetően a tetőszigetelés javítás nem csak egy gyors folyamat, de eredményes is.
Ha már régóta halogatjuk a karbantartást, érdemes már rögtön egy állapotfelméréssel kezdeni, hiszen ha sokáig el van hanyagolva a lapostetőszigetelés, egy komolyabb esőzés során költséges károkat okozhat a födém szerkezetében is. Amennyiben a hibafeltárás során csak apróbb hibákra derült fény, elég lehet a tetőszigetelés javítás is a teljes felújítás helyett.
Elkerülhetetlen, hogy a régóta lerakott lapostetőszigetelés az anyag elöregedése miatt megrongálódjon. Ilyenkor bizonyos esetekben szintén megoldhatja a helyzetet egy tetőszigetelés javítás, azonban érdemes a teljes lapostetőszigetelés cseréjén elgondolkodni, ha az egész tető felületén elöregedett a szigetelés.
Árulkodó jel lehet az is, ha a ház oldalán mohásodást tapasztalunk, hiszen ez nagy valószínűséggel a víz rossz elvezetését hordozza a háttérben. Előfordulhat, hogy az attika szegélyezésénél sérült meg a szigetelés, mely így az épület oldalán lefolyva mohásodát okoz.
A legproblémásabb eset a beázás, hiszen itt már nem csak a lapostetőszigetelés javítását kell megoldani, hanem a födém állapotát is fel kell mérni, és a beázás okozta esztétikai és szerkezeti hibákkal is foglalkozni kell. Érdemes megelőzni ezeket az eseteket folyamatos karbantartással és állapotfelméréssel, de ha már bekövetkezett a baj, mindenképp vegyük számításba a tetőszigetelés javítását.